Ergebnis der Untersuchung

Historie skupiny Ergebnis der Untersuchung se traduje od významného dne 23. října léta páně 2003, kdy se skupina mladých, nadějných, talentovaných, krásných, milých, usměvavých, neodolatelných, jedinečných, voňavých mužů s pokožkou hebkou a hydratovanou kokosovým mlékem s přídavky jojobového oleje rozhodla skoncovat s všeobecně špatnou úrovní současných tzv. 'uměleckých' projevů.

Svůj útrpný boj za uměleckou kvalitu započala skupina na nehostinných pláních novopackého gymnázia, okupovaných protekčním dívčím sborečkem Amabile. Do sysifovského boje se všichni zakládající členové (Michal Tomáš, Jakub Koudelka, Lukáš Lejdar, Jiří Knap, Martin Bartoš, Jan Hájek, David Vavrinec, Ivo Šorm a Pavel Zarhradník) vrhli s vervou a odhodláním. Již na prvním vystoupení v mrazivé zimě roku 2003
byla skupina publikem vřele přijata a mocně aplaudována. Na toto vystoupení nedokázal zkostnatělý školní sboreček Amabile adekvátně reagovat a jejich trapný výkon připomínal nanejvýš vystoupení školní družiny.
Na půdě gymnázia následovala ještě dvě úspěšná, zcela vyprodaná vystoupení.

Skupina však pociťovala omezenost gymnaziálního prostoru a cítila potřebu předvést svůj talent odbornějšímu publiku a proto se rozhodla zúčastnit pěvecké soutěže v Pardubicích, která údajně měla být hodnocena odbornou porotou. Nakonec se však ukázalo, že se jedná o zakomplexované, staré struktury, které lpí na zavedených pořádcích a svým vlivem protěžují komerční sboreček Amabile.
Nekompetentní porotou vyřazená skupina se však prosadila v národním vysílání Českého Rozhlasu, kde si vydobila uznání a obdiv posluchačů, kteří následně vyžadovali neustálé opakování nahrávky.

V současné době se skupina připravuje na turné po českých festivalech. I přes nesmírnou pracovní vytíženost si skupina našla dostatek času na své věrné fanoušky v Chotči...